LOKÁLNÍ. PŘÍRODNÍ. RUČNÍ.
we_are_organic_logos_2-2
Logo_Made-in-Green-7b35c186ea43d4fg00639dfc28ea6bc4@2x

Kvalitu jakékoliv obuvi poznáte bočním prošitím miskovité podrážky neboli podešve, namísto levnější a méně kvalitní lepené konstrukce, která se dříve či později jednoduše rozlepí.

Dalším znakem bude stejně jako u oblečení použití přírodních materiálů místo syntetických včetně podšívek a stélek neboli vložek, které pokud obsahují polyester, polyamid či nylon vyrábějících se opět z plastových peletek, tedy ropy, a zapříčiňující tak nedýchání chodidel, kdy větší vlhkost uvnitř boty nejenom že není zdravá, tak rychleji opět opotřebí a rozloží její konstrukci. Přírodní materiály jako pravá kůže z bio farem přirozeně termoreguluje, stejně jako přírodní bavlněné plátno kanvas či merino nebo rostlinné kůže, které si mohou vybrat i vegani.

A v neposlední řadě blízká lokalita výroby zajistí možné opravy či přešití různých částí obuvi, čímž se opět prodlouží i po několika letech jejich životnost namísto kupování nových, v nejméně kvalitním případě tak levnějších asijsky lepenou konstrukcí z umělých materiálů vyrobených klidně i západních značek s kvalitním marketingem.

Buďte chytřejší a vybírejte si svou obuv i oblečení stejně jako jídlo a ptejte se kdo, kde a z čeho vše vyrobil, protože stejně jako jídlo trávíte vnitřkem těla, tak své pokrytí pokožky dýcháte a trávíte vnějškem těla, jako svým největším orgánem, více viz. Důvod.

Pro tyto důvody zastupuji tradiční německou značku Zaqq sídlící výrobou nedaleko od nás, která má navíc nejvíce neustále se počtem rostoucích modelů ze všech barefoot značek a je tak prakticky známá jako několik značek v jednom. Mimo jiné se soustřeďuje již přes deset let jako první na tzv. Fashion barefoot, tedy aby u anatomicky zdravé bosé obuvi nešlo na první pohled ani poznat, že se o nějakou zdravou alternativu jedná, a vyhovovala především líbivému oku a ne na škodu tak i moderním trendům. Příjemný výběr!