HUTNĚNÁ & LISOVANÁ MERINO & ALPAKA VLNA

„Aneb bezúdržbové univerzály ke všemu na celý život.“

Velmi odolné a naprosto bezúdržbové boty z hutněné merino vlny si zamilujete na první obutí. A lisované černé QICE jsou naprostý unikát! Boty jsou neuvěřitelné lehké, ohebné a pocitově jako bačkůrky. Merino vlna je přírodní materiál s úžasnými vlastnostmi.

  • Je trvanlivý, protože komplexní buněčná struktura přírodních vláken je flexibilní a výrazně odolná proti poškození.
  • Je antibakteriální, protože přírodní vlákna neznehodnocená chemickým procesem, jsou přirozeně antibakteriální a zabraňují růstu bakterií včetně vzniku zápachu či plísní.
  • Je termoregulační, protože všechna přírodní vlákna, neznehodnocená chemickým procesem při zpracování, regulují teplotu, v zimě zahřejí a v létě ochladí.
  • Je prodyšný, protože přírodní vlákna dýchají odvedením vlhkosti z povrchu a následným odpařením. Snižují pocení a chemicky nezpracovaná vlákna jsou prodyšnější.
  • Je obnovitelný,  přirozeně rostoucí vlákno je obnovitelný zdroj, v čisté podobě snadno recyklovatelný a přírodně rozložitelný.
  • Lisovaná merino vlna vypadá velmi elegantně a vlastnostmi, vzhledem, strukturou i tloušťkou připomíná velmi jemný semiš.
  • Hutněná (plstěná) merino vlna je přirozeně vodě-odpudivá a naprosto bezúdržbová. Vydrží lehký déšť, je odolná vůči zašpinění a poškození a samo-čistí se ve vlhku (lehké nečistoty můžete odstranit hadříkem nebo měkkým kartáčem, na velké znečištění použijte vlhký hadřík. Ošetřit je také můžete jakýmkoliv přípravkem s obsahem lanolinu).

U modelu LIQE a dětských merino KIUU je z hutněné (plstěné) merino vlny svršek i vnitřek bot. Jde o model z čistě přírodních materiálů. U QICE Black je svršek i vnitřek bot z unikátní lisované merino vlny. Pokud potřebujete vysoké nepromokavé boty z čistě přírodních materiálů, které vám dlouho vydrží, tak doporučujeme právě tyto černé QICE. Mohou se pochlubit těmi nejlepšími vlastnosti, špičkovou kvalitou, jsou elegantní, pohodlné a kvůli jejich výrobě nemuselo umřít žádné zvíře. U QICE Blue a Grey je svršek z hutněné merino vlny a uvnitř boty je z nepromokavé mikro-vlákenné membrány.