BIO BAVLNĚNÁ, KONOPNÁ A LNĚNÁ ODOLNÁ PLETENINA CANVAS

„Aneb neumělé veganství nejvyšší kvality.“

Velmi odolné veganské boty či oblečení a doplňky si zamilujete na první obutí! Řekněte ano přírodnímu veganství. Řekněte ano svému zdraví. Odolný canvas, žádná syntetika, je velmi odolné rostlinné plátno.

Co se týče příběhu průkopnického konopí regenerující půdu i celou planetou, farmáři ho už více než před sto lety hojně pěstovali a prodávali do snad všech odvětví lidské činnosti, jako přirozený, přírodní proti pól ropného a syntetického průmyslu ničící životní prostředí, mající až naprosto zázračné vlastnosti:

 • Mýdla a kosmetika z konopí neznečišťují vodu. Konopí je naprosto ekologicky šetrné.
 • Je skutečný lapač radiace. Lze jej použít i k zateplení budov. Je odolný, levný a pružný.
 • Pokud by se rozšířil jen v textilním odvětví, pesticidní průmysl by zde mohl zcela zaniknout.
 • Všechny plastové výrobky lze vyrobit z konopí a konopný plast se velmi snadno vrátí do přírody.
 • Jeden hektar produkuje tolik kyslíku jako 25 hektarů lesa. Vyroste za 4 měsíce, strom za 20-50 let.
 • Hodnota bílkovin semínka je velmi vysoká a dvě mastné kyseliny v něm nikde jinde v přírodě nenajdete.
 • Výroba je pro potravinářství podstatně levnější než sója. Zvířata krmena konopím nepotřebují hormonální doplňky.
 • Lze pěstovat kdekoli na světě a potřebuje velmi málo vody.  Navíc, protože se umí chránit před hmyzem, nepotřebuje pesticidy.
 • Je-li karoserie motorového vozidla vyrobena z konopí, je 10 násobně pevnější a pružnější a nesrovnatelně levnější než hliník a ocel.
 • Z jednoho hektaru vznikne stejné množství papíru jako ze 4 hektarů stromů. Může se 8x přeměnit na papír, strom se může změnit na papír 3x.
 • První džíny byly vyrobeny z konopí a i slovo „KANVAS“ je název daný konopným výrobkem. Je také ideální rostlinou pro výrobu lan, provazů, tašek, bot, klobouků.
 • Snižuje účinky chemoterapie a ozařování při léčbě AIDS a rakoviny.  Používá se nejméně u 250 nemocí, jako je revma, srdce, epilepsie, astma, žaludek, nespavost a onemocnění páteře.

V severo-americkém 18. století bylo pěstování dokonce povinné a farmáři, kteří jej nepěstovali, skončili. V 19. století nastoupilo lobby dražšího, tedy obchodně lukrativnějšího lesnického průmyslu a ve 20. století průmysl ropný, jemuž je konopný olej největším konkurentem. Tři hlavní obchodníci s lesy, ropou a novými plasty si zařídili vlivné politické funkce a z konopí udělali pouze halucinogenní drogu hodnou zákazu, aby ochránila a rozrostla své podniky. Přikoupili média a zařídili z konopí udělat veřejným vědomím pouze toxickou drogou v souvislosti se slovem marihuana.  Léky z konopí byly zcela staženy z trhu a nahrazeny chemickými látkami, které se dodnes masivně prodávají. Nyní je čas při nejmenším alespoň na osobní, mini revoluci bojkotováním všeho ve svém životě umělého a nahrazením přirozeným krok po kroku, kdy i jedna věc je o 100% více než žádná.

PS. Bosoboty SOQQ jsou inspiovány modely dalšího německého výrobce bosých ponožkových bot, oproti kterým za nižší cenu nabízejí kvalitnější bavlněný materiál a boční prošití s nemožností rozlepení, protože v místě prošití nenaleznete žádné lepidlo. Oproti lepené a umělé konkurenci budou Vaše nohy v SOQQ i lépe dýchat a hlavně cítit, nemluvě o krásně přírodním vzhledu!